Ana Sayfa Dul Bayanlar Dul Kadınla Evlenmek Günah mıdır ?

Dul Kadınla Evlenmek Günah mıdır ?

Güncelleme : Nisan 17, 2022
1232

İlan İçeriği >>

İnternet sitemiz genelde dul bayanlar tarafından ziyaret edildiği için sitemiz içerisinde dul kadınla evlenmek günah mıdır diyen erkeklerin sayısı da bir hayli fazladır. Sevgili arkadaşlar dul kadınla evlenmek günah değil aksine sünnettir. Dul kadınla neden evlenilmez diye soranlar da oluyor. Dul kadınla evlenmek konusunda hadisler bulunuyor Bu hadisleri okuyarak daha net bir fikre sahip olabilirsiniz. Dinimizde boşanmış kadınla evlenmek sünnettir. Yani eğer boşanmış bir kadınla evlenmek sevap mıdır diye merak ediyorsanız evet arkadaşlar bekar bir erkek Dul bir kadınla evlenebilir mi sorusunun cevabı evettir.

Önemli olan birlikte mutlu bir yuva kurmak ve bu yuvayı sürdürülebilir bir biçimde devam ettirmektir. Boşanmış bir kadınla evlenmeyi düşünen bekar erkekler 2022 yılında evlenebilmek ve dul bayanlarla İletişim sağlayabilmek için internet sitemizi güncel olarak ziyaret etmeye devam etmektedir.

Sizlerde İnternet ortamında evlenmek için dul kadınlarla tanışmak istiyorsanız internet sitemizin dul bayan arkadaş evlilik ilanları 2022 güncel bölümünü kontrol edebilirsiniz. Sitemiz içerisinde ciddi ve İslami evlilik düşünen bayanların büyük bir bölümü kalabalık olan şehirlerden geliyor olsa bile İstanbul Ankara İzmir Konya Tokat Sivas Samsun Adana Gaziantep Diyarbakır gibi kalabalık şehirlerin haricinde diğer bütün köylerden kasabalardan ve hatta dünya ülkelerinden bile bayan arkadaşlar edinebilir ve dul kadınlarla sevap olsun diye değil de mutlu bir yuva kurabilmek için evlilik gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet sitemizin içerisinde evlenmek isteyen bayanlar genel olarak türbanlı ve tesettürlü kadınlardan oluşuyor ve bunun yanı sıra biliyorsunuz ki ülkemizde birçok Suriyeli mülteci insan bulunmaktadır. Bu nedenle Suriyeli dul bayanlarda evlenebilmek ve erkek arkadaş ya da sevgili bulabilmek için çoluk çocuk sahibi olup mutlu bir yuva kurabilmek için internet sitemizde kendilerine uygun erkekler arıyorlar.

Dul bir Kadınla Evlenmek Hakkında Hadis 

İslamiyet, hiç evlenmemiş bir erkeğin dul ve çoçuklu bir hanımla evlenmesine nasıl bakar?

Admin Dedi ki ;

Sevgili kardeşim,

Hiç evlenmemiş bir erkeğin dul ve çocuklu bir kadınla evlenmesinde sakınca yoktur. Ayrıca evlenecek kişinin durumu da önemlidir. Bazen bir dul ile evlenmek daha iyidir. Buna taraflar karar verecek. Nitekim Peygamberimiz (sav) 25 yaşındayken 40’lı yaşlarında dul kalan Hz. Hatice (ra) annemiz ile evlendi. Yine sayın annelerimizden Hz. Ayşe dışındakileri dul olarak aldı.

Ancak hiç evlenmemiş bir kadın varsa onu tercih edebilir. Ancak bunlar tavsiye niteliğindedir, bağlayıcı değildir.

Boşanmış kadınla evlenmek, dul kadınla evlenmek sünnettir, dinimizde dul kadınla evlenmek, dinimizde boşanmış kadınla evlenmek,

Bölgenizde Size Yakın Olan Diğer Kişiler Aranıyor... Bekleyiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here