Engelli Bayan Arkadaş Bulma

duyma engelli dost arıyorum

Merhaba. 31 yaşındayım. İsmim Nursel. Ben tekerlekli sandalyeyi muhtacım.16 yaşlarındayken bir trafik kazası geçirdim. Annem, babam ve ben otomobilde kent dışarısına çıkarken yolda kamyonla çarpıştık. Bunun neticesinde adım atma engelli oldum. Bu kazada da babamı kaybettim. Şu anda annem, ben ve kız kardeşim beraber yaşıyoruz. Kız kardeşimin herhangi bir engeli yok. Aslına bakarsanız o kazada yanımızda dahi değildi. Bu durum benim için hakikaten fazla zor diyebilirim.

Doğuştan engelli olsaydım bir ihtimal bu denli kötü olmazdım. Fakat bir şeyi elimizde varken, ona sahipken sonradan kaybedince hakikaten insan fazla kötü oluyor. Ayaklarımın, bacaklarımın kıymetini sonradan anladım. Eskiden, engelli değil iken ne kadar kıymetli olduklarının hiç bilincinde değildim. İnsan işte elindekinin kıymetinin kaybedince biliyor diye boşuna demiyolar. Hakikaten beni anlayacak birine ihtiyacım var. Annem ve kız kardeşim sağ olsunlar bana fazla destek oluyorlar. Kendileri benim her şeyim diyebilirim.

Kendimi kötü hissetmemem için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bana da fazla destek oluyorlar. Fakat ben gene de kendimi devamlı yük olarak görüyorum. Aslına bakarsanız insanı yıkan, en büyük sorun de bu. Daha farklı insanlara yük olma duygusu. Bir çok işimi kendim halledebiliyorum aslen. Hususi wc yaptırdık, bana hususi mutfak tezgaha falan yaptırdık. Sonuç olarak kendi işlerimi kendim görebiliyorum. Bu biçimde daha iyi hissediyorum açıkçası.

Artık yaşımda 30’un üzerine çıktığına bakılırsa evlenmeyi düşünebilirim dedim. Biliyorum adım atma engelli birinin evlenecek birini bulması, sevgili bulması hakikaten hiç basit bir şey değil. Fakat ben gene de şansımı tecrübe etmek istedim. Bir ihtimal benim gibi engelli daha farklı biri daha vardır burada. Sonuçta engelli insanoğlunun halinden engelli insan anlarsın. Bu sebepten dolayı engelli biriyle olmak isterim. Onun engelin ne bulunduğunun hiçbir önemi yok benim için. Birimizin eksiğini diğerimiz tamamlayabiliriz.

Aslına bakarsanız yaşam, evlilikte bundan ibaret değil midir? Hepimiz birbirinin eksiğini tamamlanmaz ise o işin içinden kimse çıkamaz. Ben son derece pozitif, Güler yüzlü ve neşeli bir kadınım. Benim gibi hayat enerjisini, mutluluğunu kaybetmemiş birini isterim açıkçası. Sonuçta yaşadığımız vakalar, problemler ve problemler ne olursa olsun yaşamı devamlı umutla bakmak gerekmektedir. Ben de bu yapıda biri olduğum için karşımdaki insanoğlunun da bu şekilde olmasını isterim. Daha farklı herhangi bir kriterim bulunmuyor açıkçası. Gönüller bir olsun, birlikte güzel vakit geçirelim benim için kafi.

Engelli Arkadaşlık Sitesi

Engelli kadın dost arama ve bulma, evlenmek isteyen engelli hanımefendiler, erkek dost, sevgili arayan engelli hanımlarla tanışma ve sohbet siteleri gibi bir fazla sayfada bir fazla duyuru bulabilirsiniz. İnsan sağlığı hakikaten fazla mühim bir mevzu dostlar. Bundan dolayı sağlığımızın, her şeyimizin kıymetini bilmemiz gerekiyor aslen. Sitemize giriş yaparak engelli kadın arkadaşla da erkek dost aradığını söyleyen fazla çok sayıda insan bulunuyor. Şayet sizde bu şekilde bir yaşam arkadaşı arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Hakikaten kendinizi bir ilişkiye hazır hissediyorsanız o vakit sitemizde arama yapın dostlar. Şayet kendinizi hazır hissetmiyorsanız, endişe ediyorsanız katiyen sitemizde vakit kaybetmeyin. Şundan dolayı hepimiz hakikaten kaliteli bir siteyiz. Kimsenin kimseyi kırmasına, üzmesine veya kimsenin, kimsenin duygularıyla oynamasını istemiyoruz. Bu nedenle de kitlemizi olabildiği kadar seçmeye çalışıyoruz. Birtakım insanların ilanlarını veya yorumlarını dahi onaylamıyoruz. Şundan dolayı hepimiz belirli bir kaliteye sahip arkadaşlık ve evlilik sitesiyiz.

Bu kalitemize kir sürecek, kalitemizi düşürecek kişileri olabildiği kadar uzaklaştırmaya çalışıyoruz. Ümit ederim bu mevzuda bizleri anlayışla karşılarsınız. Ek olarak şunu da belirtmek isterim ki kadın arkadaşlarımıza bildiri atarken veya yorum yaparken dikkat ediniz dostlar. Şundan dolayı kimi zaman o şekilde saçma ve o şekilde saygısızca yorumlar yazıyorsunuz ki katiyen sizleri siteden engellemek mecburiyetinde kalıyoruz. Sonuçta karşınızda her şeyden öncesinde kadın olduklarını ihmal etmeyin. Ve ona bakılırsa hanımefendilerle sohbet edin.

Evlenmek İsteyen Engelli Bayanlar

Evlenmek isteyen engelli kadınlar, eş – koca arayan olgun dul engelli bayanlar gibi aramalarınız içerisinde tabii ki gene sitemizi kullanabilirsiniz dostlar. Bir insanla aynı yaşamı, aynı evi paylaşmak hakikaten hiç basit değil. Bundan dolayı evlilik kararını vermeden öncesinde iyice oturup düşünmeniz, hem sizin hem de karşınızdaki insan adına en hayırlısı olacaktır. İnsanlar bir coşku ile evlilik sonucu alıyorlar. Fakat hiçbir vakit sonunu, zor taraflarını düşünmüyorlar. Şöyleki düşünün ki kimi zaman anneniz ile veya babanız ile dahi aynı evinizde yaşamak ne kadar zor oluyor.

Bir de düşünün ki daha öncesinde hayatınızda olmayan, birlikte büyümediniz, belirli bir yaştan sonrasında tanıştığınız tamamen farklı yetiştirilmiş, fazla değişik fikir yapısına ve kafa yapısına sahip olan daha farklı bir insanla aynı evin içine giriyorsunuz. Bu durum tabii ki de basit olmayacak. Fakat birbirinizi hakikaten severseniz, karşılıklı olarak birbirinize kıymet verirseniz kolaylaşır. Şundan dolayı birbirinize fazla çok kıymet verdiğini vakit karşınızdaki insanı düşünerek hareket etmeye başlıyorsunuz.

Mesela bir diş macununın ortadan sıkılmasını istemiyorsa eşiniz siz ona kıymet verdiğiniz için ve onu sevmediğini bildiğiniz için onu ortasından sıkmazsınız. Bu biçim küçücük şeyler hakikaten fazla mühim aslen. Evlilik hayatlarının yıpranmasının, erken bitmesinin en büyük nedenlerinden birisi de bu küçücük problemler diyebiliriz. Bundan dolayı hakikaten evlilik konusunu yeniden düşünmeniz ve evleneceğiniz insanı seçerken hakikaten fazla dikkatli karar vermeniz gerekiyor.

engelli erkek arkadas arayan bayanlar

A’dan Z’ye bütün insanlar hayatına birini almak istiyor. Şundan dolayı biz insanlar hakikaten çift yaratılmışız. Bundan dolayı uzun seneler süresince yalnız kalamıyoruz. Hepimizin değişik kriterleri, hoşlandığımız değişik tarzlar olabiliyor. Fakat netice olarak tamamımız duygusal olarak bağlanabileceğimiz birini arıyoruz. Bu durum hiç değişmiyor. Sonuçta her insanın kriterleri birbirinden farklılık gösterir. Bundan dolayı nasıl bir insan aradığınızın hiçbir önemi yok. Hakikaten size uyum sağlayacak, sizi sevecek, karşılıklı olarak güzel vakit geçirebileceğiniz birine ihtiyacınız var.

Fakat bu biçimde hakikaten mutlu olabilirsiniz. Gönül ilişkileri mevzusunda fazla çok acele etmeyin. Şundan dolayı şayet Kısmetimizde var ise güvenli olun ki aslına bakarsanız kendinize yeterli birini bulacaksınız. Şayet Kısmetimizde yoksa da bu mevzuyla ilgili yapabileceğiniz hiçbir şey olmaz. Bizim sitemizde kısmetinizi bulma şansınız son derece yüksek diyebiliriz. Şundan dolayı Türkiye’nin her yerinden, değişik kriterlere sahip fazla çok sayıda insan sitemize giriş yapıyor. Bunlardan birisi illaki size yeterli olacaktır.

Ümit ederim hakikaten en kısa süre içerisinde kendinize yeterli kişiyi bu sitede bulabilirsiniz. Sitemizin tamamen parasız, üyeliksiz bir arkadaşlık ve evlilik sitesi olduğunu yeniden sizlere hatırlatmak isterim. Şu demek oluyor ki sizin anlayacağınız hiçbir şey için endişe etmeden, İçiniz rahat bir halde sitemiz içinde arama yapabilirsiniz dostlar.

Burcu hakkında 698 makale
Merhaba Ben Burcu. Haber ve Bilgi Sitesi Severim Diyenler için Oluşturduğum bu sitenin sahibiyim.!  Sitemize Göstermiş Olduğunuz ilgi ve Alakaya Çok Teşekkür Ederim. Sitemizle ilgili görüş ve önerileriniz için, aşşağıdaki e-mail adresinden bana ulaşabilirsiniz. E-Mail : [email protected]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.