4.4 C
Türkiye
Cuma, Mart 24, 2023

Buy now

spot_img

Rüyada Abdest Almak Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada Abdest Almak , Abdest Aldığını Görmek görmek Nedir ? ne Anlama Gelir ? Dini ve İslami ve Psikolojik Yorumu Nasıldır ? İhya ve Diyanet Rüyada Abdest Almak , Abdest Aldığını Görmek Görmek için Ne Tabirde Bulunur. Hayırlı mıdır ? Manası Nedir ? Ne Manaya Gelir ? Merak ettiğiniz tüm rüya Tabirlerini sizler için Derledik...

Ek olarak bkz: Abdest, Abdest Bozmak, Abdesthane

Rüyada temiz, berrak bir su ile ferah bir ortamda abdest aldığını görmek, rüyayı gören kişinin amellerine kavuşmasına ve maddi durumunda bazı iyileşmelere işaret eder.

Rüyada abdesti yarım bıraktığını görmek, ne zamandır yapmayı arzu etmiş olduğu şeyler mevzusunda hala doğru dönemin gelmediğine ve lüzumlu şartların oluşması için fazla emek harcanması gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada abdest almak mevzusunda sorun yaşadığını ve abdest alamadığını görmek, rüyayı gören kişinin kıymetli bir eşyasının gözünün önünden kaybolacağına, sonrasında da beklemediği bir zamanda ve ummadığı bir yerden o eşyanın tekrardan karşısına çıkacağına işaret etmektedir.

Rüyada abdest almak arkasından namaz kılmak, rüyayı gören insanın maddi durumunda yaşıyor olduğu dertlerden, belalardan azad olacağına, bu rahatlamadan ötürü içinin açılacağına kendini daha teşvik olarak yeni işlere adayacağına işaret etmektedir.

Rüyada daha farklı bir insanın abdest aldığını görmek sizin mevcud tüm borçlarınızı kapatacağınıza veya kapatmak için lüzumlu para akışına sahip olacağını ve bu durumdan geleceğinizden güvenilir olacağınız manasına gelir.

Rüyada hasta bir insanın abdest aldığını görmek, rüyayı gören kişinin kendi eşiyle ilgili birazcık problemler yaşayacağına ve problemler gelişme eğilimindeyse karısını veya kocasını boşayacağına işaret etmektedir. Bu boşanma her bakımdan kötü gibi görünse de rüyayı gören insanın işlerinin açılmasını ve hal böyle olunca istifade etmesini sağlar. Rüyayı gören erkek ya da kadın hemen hemen evlenmemiş ise, eşinden dostundan yapıyor olduğu iş neticesinde fazla uzun olmayacak bir dönem için uzağa gider.

Rüyada sıcak su ile abdest almak, sıhhat problemlerinden ötürü hastanelere, hekimlere, ilaçlara para harcanacağına fakat hasta olan insanın derdinin devasını bulacağına ve hastalığı Tamamıyla yenip üstündeki negatif etkilerinden kurtulacağına işaret etmektedir.

Rüyada soğuk su ile abdest aldığını görmek, rüyayı gören kişinin dert etmiş olduğu vesvese yapmış olduğu şeylerden kurtulacağına, ona sorun veren şey her neyse onu başından atacağına veya o şeyin kendi kendine uzaklaşacağına, rahat bir nefes için rüyayı gören kişiye alan bırakacağına işaret etmektedir.

Rüyada camide abdest aldığını görmek, arkasından arkadaşlarının konuşacağına fakat bunun bir dedikodu biçiminde değil de onun iyiliği için olacağına ve bu durum neticesinde arkadaşlarının ona yardım edeceğine veya onu güzel işlere yönlendireceğine işaret etmektedir.

Rüyada abdest alırken suyun kesildiğini görmek, iş hayatındaki yada okul hayatındaki başarıların nihayet geleceğine bu gelen başarıyla kendinize güveninizin artacağına ve bu itimat neticesinde kendinizi daha iyi gösterip daha iyi pazarlayacağınıza işaret etmektedir.

Rüyada abdest alınması caiz olan bir su ile abdest üstüne abdest aldığını görmek, rüyayı gören kişinin gönlünün feraha ereceğine, nurlu güzel günlere ereceğine işaret etmektedir. Şundan dolayı Hz. Peygamber (A.S.) “Abdest üstüne abdest almak nurdur.” buyurmuştur.

Rüyada içme suyu ile abdest aldığını görmek, rüyayı gören kişinin dileklerine kısa bir süre içerisinde kavuşacağına, Allahü teâlâ’tan istediklerinde daima samimi olması gerektiğine ve daima hayırlısını dilemesi gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada sudan daha farklı (süt, ayran, çay ve benzeri) şeylerle abdest aldığını görmek; o kimsenin borç para alacağına, bu borcu öderken de rahatının birazcık bozulacağına işaret etmektedir. Rüyada kirli bir su ile abdest aldığını görmek de gene o kimse­nin borç altına gireceğine yorumlanır.

Rüyada abdesti tamamlayamadığını, yarım bir abdest alındığının görülmesi; geçici bir sıkıntıya maruz kalınacağı ile tabir edilmektedir.

Herhangi bir insanın kadın ya da erkek farketmeksizin rüyasında namaz kılmak maksadıyla abdest aldığını görmesi; o kimsenin çekindiği bir düşmanından ötürü Allahü teâlâ Teâlâ’nın himayesinde olduğuna yorumlanır. Rüyasında abdest alıp namaz kıldığını gören kimsenin üzüntü ve üzüntüden kurtulacağına ve dolayısı ile Allahü teâlâ’a şükredeceğine işaret eder.

Kendi işi olan, ticari işlerle uğraşan bir kimsenin rüyasında Abdest Almadan namaz kıldığını görmesi; o kimsenin elinde herhangi bir anapara ve sermayesi olmadan servet kazanacağına işaret etmektedir.

Insanın rüyasında abdesti olmadığı halde çöplük gibi namaz kılınması caiz olmayan bir yerde namaz kıldığını görmesi; o kimsenin elde etmeyi fazla istediği bir şeye sahip olamayacağına ve uzun uzun vakit bunu elde edememenin verdiği buruklukla yaşayacağına işaret eder.

Birtakım rüya yorumcularına gore: Herhangi bir insanın kadın ya da erkek farketmeksizin rüyasında abdest aldığını görmesi; o kimsenin emaneti yerine vereceğine ve borcunu ödeyeceğine yada yapacağı şahitliğe işaretle işaret etmektedir.

Rüyanızda cünüplükten ötürü yıkandığınızı görmeniz; bazı dertlerle ve kederlerle uğraşacağınıza, onların sizi sıkıntıya sokacağına, üzüleceğinize ve üzüntüden ağlayacağınıza işaret etmektedir.

İbrahim el-Eşas’ın yorumuna gore: Rüyanızda muhteşem bir abdest aldığınızı görmeniz; üzüntüden kurtulacağınıza, korktuğunuzdan güvenilir olacağınıza işaret etmektedir.

Hasta olan bir insanın rüyasında güzel bir abdest aldığını görmesi; derdine derman bulacağına; borcu var ise, güzel bir abdest aldığını görmesi, borcunu ödeyeceğine; günahları çok bir kimsenin güzel bir abdest aldığını görmesi, Allahü teâlâ’ın affına mazhar olacağına işaret etmektedir.

Herhangi bir insanın kadın ya da erkek farketmeksizin rüyasında abdest almak istemesine rağmen su bulamadığı görmesi, o kimsenin isteklerini gerçekleştirmek için deva bulamayacağına; rüyasında abdest alırken noksan aldığını ve abdest azalarını yıkama sırasını ihlâl ettiğini görmesi, o kimsenin Allahü teâlâ’a karşı yerine getirmekle yükümlü olduğu görevlerinde tembellik ettiğine işaret etmektedir.

Rüyanızda abdest aldıktan sonrasında elinizle abdest aldığınız sudan içtiğinizi görmeniz; hayra ve barışa yönelik işler yapacağınıza, öteki Müslümanlarla ibadetlerde yarışacağınıza işaret eder.

Rüyanızda çarşıda yada hamamda abdest aldığınızı görmeniz; Allahü teâlâ’ın ve meleklerinin gazabına uğrayacağınıza, büyük bir hasar ve zarara maruz kalacağınıza, gizli saklı kusur ve hatalarınızın açığa çıkacağına işaret eder.

İmam Abdalganî an-Nabulusî buyuruyor ki: Rüyada abdesti var iken yine abdest aldığını görmek, rahmet üstüne rahmete, nimet üstüne nimete işaret eder. Gene rüyada soğuk bir mahzende abdest aldığını yada gusül yaptığını gören kimse, zayi etmiş olduğu şeyini bulur.

Rüyada süt yada bal ile abdest aldığını görmek, din konusunda her türlü korku, kaygı, tasa ve tehlikeden uzak ve güvenlik içinde olmaya işaret eder.

İmam Abdalganî an-Nabulusî demiştir ki: “Rüyada tastamam abdest aldığını görmek, tüm dinlerde güzelliğe, Yüce Rabbimiz , Yerin ve Göğün Yartatıcısı Allahu Teâlâ Hazretleri tarafınca nail olunacak himayeye işaret eder.”

Rüyada yatağında abdest aldığını ve ancak ayağa kalkamadığını ve şiddetli bir derdin pençesinde kıvrandığını görmek, zevcesinden yada dostundan ayrılacağına işaret eder.

Rüyada bir arkadaşının başı üstüne abdest aldığını görmek, arkadaşına mirasçı olacağına ve onun eşyasına mâlik bulunacağına işaret eder.

Tanımış olduğu bir insanın kendisinin başı ucunda abdest aldığını görmek ise, keder , gam ve üzüntüye düşmek ile işaret etmektedir.

Rüyada abdest üstüne abdest aldığını görmek, şayet o kimse sanatkar ise yer bulamamasına; şayet kumandan ise asker bulamamasına işaret eder.

Rüyada çöplükte yada deniz kenarında halkın abdest almış olduğu bir yerde abdest alsa, keder, üzüntü ve acıların gitmesine işaret eder. Arkadaşının kendi başlangıcında abdest aldığını görür ise, o hiç kimseye o arkadaşından çok fazla zarar erişir, rezilliğe, keder ve üzüntüye düşer.

İmam Cafer Güvenilir (A.S.): Rüyada abdest aldığını ve birinin sizi seyrettiğini görmek, sizin vesilenizle birinin tövbe edeceğine delalet eder.

Allame Meclisi: Abdest aldığını görmek; insanların minnetinden güvende kalacağınıza ve hacetinizin minnetsizce reva olacağına delalettir..

Müellif: Temiz ve berrak su ile abdest aldığını görmek; murada ereceğinize işarete eder. Temiz olmayan su ile abdest aldığını görmek, bunun bunun tam tersine tabir edilmektedir.

Ebû Abdillâh Şemsüddîn Muhammed b. Yûsuf b. Alî el-Kirmânî: Berrak su ile abdest aldığını görmek, üzgünseniz sevineceğinize; korku içindeyseniz güvende kalacağınıza; borçluysanız borcunuzun ödeneceğine ve hastaysanız iyileşeceğinize işarettir.

Cabir Mağribi: Namaz için abdest aldığını ve sonrasında da abdestinizin bozulduğunu görmek, yapacağınız bir iş neticesinde çaresiz kalacağınıza ve perişan olacağınıza işarettir.

Rüyada abdest almak, sıkıntılardan kurtulmak; abdest bozan şahıs büyük para sahibi olacak anlama gelir. Oturmuş olduğu odada abdest almak, artık orada oturmamaya işaret eder.

Tanımadığı birinin başucunda abdest aldığını görmek, üzüntüye ve üzüntüye; kendi evinde abdest almak, o evinizde uzun uzun bir müddet oturamayacağına; temiz ve berrak bir su ile abdest aldığını görmek, kederde ise kurtulacağına, hasta ise iyileşeceğine, borçlu ise borcunu ödeyeceğine ve korkularından kurtulacağına işaret etmektedir.

Rüyada abdest aldıktan sonrasında eli ile avuçlayarak o abdest suyundan görmek; hayır ve iyi , güzel ve yararlı işlere, berekete, hastalıktan şifaya, korkudan kurtulmaya işaret etmektedir.

Abdest Almak

iLayda Bilge
iLayda Bilge
Selamlar Ben İlayda : ) Seslihit.Com Sitemizi Tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sitemizdeki içeriklere yorum yaparak aklınıza takılanları bana sorabilirsiniz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz bir iletişim numarası bırakmanız kafi olacaktır.

Benzer İçerikler

Konu Hakkında GÖRÜŞÜNÜZÜ Yazabilirsiniz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Takip Et

0BeğenenlerBeğen
3,747TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

En Son İçerikler