20.4 C
Türkiye
Cuma, Haziran 9, 2023

Buy now

spot_img

Kimler Karın Gerdirme Ameliyatı Yaptırabilir?

Sıkı ve düz bir karın, kusursuz bir vücut konturunun göstergesidir. İhtiyaçlarınıza elverişli bir karın gerdirme uzun seneler süresince karın bölgenizin görünümünü muntazam bir halde korumanıza yardım edecektir.

Este Aura Güzel duyu Merkezi’nden Güzel duyu Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, karın gerdirme ameliyatıyla ilgili öğrenmek istedikleriniz hakkında şu detayları verdi:

KARIN GERDİRME NEDİR?

“Karın gerdirme, karın bölgesini sıkılaştıran ve tekrardan şekillendiren, daha güzel duyu, kıvanç veren, bütün görünümü daha ince gösteren bir işlemdir. Düz ve sıkı bir karın bölgesi görünümü kazanmanıza yardım edecek, şık ve yakışan şeyleri giymeye yardım edecek gözle görünür bir iyileşme sağlayacak, daha özgüvenli ve rahat hissetmenizi temin edecek bir işlemdir.

İşlem esnasında karın kasları sıkılaştırılır; çok, sarkmış deri temizlenir, fırlamış göbek düzeltilir, vücudun orta kısmı daha düz ve sıkı bir görünüm kazanır. Karın gerdirme işlemi gerek hanımefendiler gerek ise erkekler için uygundur. Özelikle kilo kaybı veya hamilelikten ötürü vücudunda ciddi deformasyon olan bireyler tarafınca tercih edilmektedir.

KARIN GERDİRME ADAYLARI

Kozmetik bir işlem yaptırma sonucu kişiseldir ve hastalar çeşit çeşit nedenlerle karın gerdirme işlemi yaptırmak isteyebilir. En düzgün adaylar ideal kilolarına yakın bireyler, sıhhat durumu iyi olan ve sigara içmeyenler ve ameliyatın kendilerinde yapacağı değişim mevzusunda gerçekçi bir beklenti taşıyan kimselerdir. Aşağıda belirtilen durumlardan biri size uyuyorsa karın gerdirme bir seçenek olarak düşünülebilir:

  • Rejim ve egzersiz ile kilo kaybettiğiniz halde karın bölgesinde çıkıntı ve gevşeklik var ise,
  • Karın kasları ve derisi, gebelikte gerilmiş ve sonrasında sarkmışsa,
  • Mühim oranda kilo kaybından sonrasında bel çevresinden sarkan çok deriyi ortadan kaldırmak istiyorsanız,
  • Vücudunuz biçimli olmasına rağmen bel bölgesinde devamlı bir taşma var ise.

Karın gerdirme ameliyatı, bu gibi durumlarda olan kişilere devamlı hoşnut olmadıkları görünümden kurtulup daha sıkı ve düz bir karına sahip olma olanağı sağlamaktadır.

ELDE EDİLEN SONUCU KORUYARAK EN İYİ GÖRÜNÜME KAVUŞABİLİRSİNİZ

Karın gerdirme ameliyatında elde edilmiş netice kalıcıdır. Karın kasları gerginleştirilir ve bu gerginliği korur; çok deri atılır ve yine geri gelmez. Gene de ileride yaşanacak hamilelikler, yine kilo almak bu neticeleri negatif etkileyecektir. Kasların ve derinin yine gerilmesi kilo kaybı veya hamileliğin sona ermesi ile yine gevşemelerine ve sarkmalarına sebep olabilir. Şayet daha farklı çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız veya hala ideal kilonuza erişmeyi bekliyorsanız, karın gerdirme ameliyatından öncesinde bu hedefleri gerçekleştirmek en doğru seçim olacaktır. Nitelikli bir kozmetik cerrah tarafınca yapıldığında, karın gerdirme ameliyatı, kendi ince siluetinizden hoşnut, daha genç görünen ve her gün daha iyi görünüp ve hissettiren bir hayat değişikliği gün yüzüne çıkartacaktır.

KOZMETİK CERRAHI SEÇERKEN

Karın gerdirme ameliyatı yaptırmayı düşünüyorsanız yapacağınız en mühim seçim, işlemi gerçekleştirecek kozmetik cerraha karar vermektir. Karın gerdirme ameliyatı, güvenilir ve başarıya ulaşmış bir netice erişmek için uzmanlık eğitimi ve tecrübe gerektirmektedir. Türlü türlü kozmetik cerrahlarla görüşürken kaç defa ve ne sıklıkta bu ameliyatı yaptıklarını mesele.

Devamlı kozmetik cerrahın eğitimini ve sertifikasını mesele. Sertifikalı bir kozmetik cerrah seçerek bu işlemi meydana getirecek insanın karın gerdirme kozmetik cerrahisinde resmi eğitim aldığını ve bu ameliyatı tam akredite bir cerrahi kurumda yapacağını garantiye almış olmuş olursunuz.

Son olarak cerrahın yapmış olduğu ameliyatlardan öncesinde ve sonrasında çekilen fotoğraflar bakarak sizinkine benzer görünümü olan hastaların ameliyattan sonrasında nasıl göründüğüne bakın. Bu cerrahın güzel duyu hassasiyetinin sizinkine uyup uymadığını anlamanıza yardım edecektir.”

 

Ek olarak ;karın germe ameliyatından sonra tam iyileşme,karın germe ameliyatında sonda takılır mı,karın germe ameliyatında son teknoloji,karın gerdirme ameliyatı riskleri,karın germe ameliyatı riskli mi gibi öteki buna benzer makalelerimiz için aşağıdan arama yapabilirsiniz.

Burcu
Burcu
Merhaba Ben Burcu. Haber ve Bilgi Sitesi Severim Diyenler için Oluşturduğum bu sitenin sahibiyim.!  Sitemize Göstermiş Olduğunuz ilgi ve Alakaya Çok Teşekkür Ederim. Sitemizle ilgili görüş ve önerileriniz için, aşşağıdaki e-mail adresinden bana ulaşabilirsiniz. E-Mail : [email protected]

Benzer İçerikler

Konu Hakkında GÖRÜŞÜNÜZÜ Yazabilirsiniz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Takip Et

0BeğenenlerBeğen
3,802TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

En Son İçerikler